Individuaalselt valmistatud ortoos Woodcast® materjalist

Eestis erinevaid abivahendeid pakkuvad ettevõtted müüvad suures valikus erinevate brändide ortoose, millel on suuruste valik, erinevad mudelid ja kohati ka mõningane värvilahenduste valik. Ka Ortoteekis leiab valmis ortooside valiku, kuid täitsa uus teema on meie juures individuaalselt valmistatud kergest, nahasõbralikust ja täielikult biolagunevast materjalist Woodcast® ortoosid, mis valmivad meie juures kohapeal umbes 45 minutiga.

Uuest materjalist loodud tootel on lai kasutusala ja see sobib näiteks nii luumurru kui ka liigese põletiku puhul kasutamiseks. Materjal ise on segu puidust ja biolagunevast polümeerist ning selle lihtsasti vormitavus tagab suurepärase kohandumise inimese kehakumerustega.

Millistel puhkudel valida individuaalselt valmistatud ortoos?
• Liigese puhkeasendisse fikseerimisel – nt. käe kõõluste põletikud, karpaalkanali sündroom, reumatoidartriit kätes või/ja sõrmedes.
• Liigese fikseerimine trauma- või operatsioonijärgselt – alternatiiv kipslahasele ja masstoodetud ortoosidele, mis on sageli üleliia silmapaistvad (kohmakad) ja võivad kergesti nahka ärritada, puudub pehme polsterdus.
• Väikeste liigeste murdude ravi – fikseerimist vajavad sõrmed ja varbad, millele on keeruline hästi sobivat ortoosi leida

Woodcast® individuaalselt valmistatud ortoosiga saame pakkuda kehale samaväärset toestust kui kipsi või tugevalt toestava masstoodang-ortoosiga. Suureks plussiks on Woodcast® toote nahasõbralik koostis – individuaalselt valmistatud ortoos ei sisalda toksiine, allergeene, isotsüanaate, ftalaate, lateksit ega tolmu. Toode on röntgenkiirgusele läbipaistev.

Individuaalselt valmistatud ortoos annab tõeliselt tugeva toestuse tunde, mis annab meelerahu kogu taastumise perioodiks. Lisaks saab kasutaja ortoosi pesemise ajaks kergelt eemaldada ja hiljem uuesti ise mugavalt probleemsele piirkonnale tagasi paigutada.