Teenus: Individuaalsed tallatoed

Kui inimesed mõtlevad tallatugedele, kujutavad nad enamasti ette midagi sellist, et arst mõõdab mu jalad mõõdulindiga üle ja seejärel tehakse mulle erilised meditsiinilised tallatoed. Tegelikult on individuaalsed tallatoed tänapäeval isegi väga igapäevased ja elutähtsad vahendid nii sporditreeningutel kui ka igapäevaelus kandmiseks, et kui proovite mõnda neist, siis mõtlete, kuidas olen ilma nendeta nii kaua hakkama saanud?! Broneeri aeg

TALLATUGEDE VALMISTAMISE PROTSESS

  • füsioterapeut hindab kliendi keha ja jalgade seisundit kasutades visuaalse analüüsi seadmeid ja konsulteerib kliendiga tema vaevuste osas
  • füsioterapeut arvestab tallatugede tegemise planeerimisel arsti saatekirjal oleva infoga kliendi vaevuste ja diagoosi osas (kui kliendil on arsti saatekiri)
  • füsioterapeut teeb PODOSCOPE® koormusuuringu
  • füsioterapeut võtab tallatugede valmistamiseks jäljendi vaakummeetodit kasutades
  • füsioterapeut valmistab tallatugesid neid kliendile pidevalt proovida andes ja korrigeerib tallatugesid vastavalt kliendi vajadusele (klient saab tulla tallatugesid tagasi korrigeerima, kui selleks vajadus tekib)

Kogu tallatugede valmimise protsess võtab kohapeal aega kuni üks tund ja klient saab tallatoed kohe kasutusse võtta. 

*Tallatugede valmimise protsess

Võta kaasa jalanõud (et individuaalsed tallatoed kindlalt sinu/lapse jalatsitesse mahuksid):

  • igapäevased tööjalatsid või kingad, millega päeva/nädala jooksul kõige rohkem liigud
  • kui teed sporti siis plaani tallatugede tegemist ka spordijalatsitesse
  • lapsele, kes tallatugesid vajab, kaasa saapad või sandaalid – ole kindel, et jalatsites on tallatugede jaoks piisavalt ruumi. 

MATERJALIDE VALIK

Tallatugede valmistamiseks on Ortoteekis füsioterapeudil erinevate omadustega (jäikus, painduvus) materjalid, mida kasutades tallatugi üles ehitatakse – termoplast, vaik, süsinik jt. Ka tallatugede pealmise kihi ehk nahaga kokkupuutuva kattematerjali jaoks on erinevaid võimalusi sünteetilisest mikrofiibrist vahuni. Materjalid valib füsioterapeut arvestades nii kliendi vajaduste kui eelistustega. 

GARANTII

Klient saab kahe nädala jooksul taldade valmistamisest meie juurde tagasi tulla tallatugesid korrigeerima, kui selleks vajadus tekib. 

Miks on individuaalselt valmistatud tallatugede kandmine kasulik?

Tallatoed aitavad juba olemasolevate vaevuste puhul
Kui tunnete liikumisel jalgades pidevalt valu ja ebamugavustunnet, võivad tallatoed aidata. Individuaalselt valmistatud ortopeedilised tallatoed on näidustatud mitmete jalalaba patoloogiate ja deformatsioonide puhul (pes planus, pes valgus, pes planovalgus, pes cavus, pes varus, pes transversoplanus, hallux rigidus, hallux valgus, fasciitis plantaris, apophysitis calcanei, osteoarthrosis jm); samuti näiteks preventiivselt süsteemsete haiguste puhul, mis võivad viia tüsistusteni ja tõsise valuni jalalabas (diabeet, reumatoidartriit). Seadet kasutatakse ka jalalaba liikuvuse piiramiseks lokaalselt või kogu jalalaba ulatuses trauma- või operatsioonijärgselt. Soovitame oma vaevustest rääkida ka perearstiga.

Tallatoed töötavad profülaktiliselt
Üks enimlevinud põhjuseid tallatugede kandmisel on jalgade mugavustunne ja võimalike vaevuste ennetamine. Lisaks on tallatugedel  ainulaadne võime neelata jalale avalduvaid lööke. Seega, kui kannate tallatugesid, saate aktiivselt ja tervislikult elada, ilma, et peaksite muretsema vaevuste tekkimise ohule. Kui aga avaldate jalgadele survet, samal ajal tallatugesid mitte kasutades, võivad kanna piirkonnas koed (fastsiad- kilelaadne tugev kollageenne materjal) muutuda põletikuliseks ja väga valulikuks.

Kanna piirkonnale tuge pakkuvate tallatugede kandmine tagab, et jalad säilitaksid oma paindlikkuse ja pakuksid kvaliteetset tuge. 

Mugavus
See eelis tallatugede kandjatel on üsna kadestusväärne- Teil on lihtsalt palju mugavam kui teistel. Mõelge sellele ajale, mille tulite valusate jalgadega töölt koju ja otsustasite oma plaanid tühistada, sest teil oli vaja oma jalgadele hädavajalikku puhkust anda.

Kingad kestavad kauem
Üks suuremaid eeliseid sisetaldade kasutamisel on rahaline võit! Sisetaldade kasutamine võib vähendada mõndade jalatsite kulumist- vähem kingi. 

Tule füsioterapeudi konsultatsioonile ja tallatugesid proovima! Järve tn 2, tallinn

Lisainfo telefonil: +372 57878830

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEesti
Scroll to Top