Riiklike soodustingimuste info arstile ja patsiendile

Tervisekassa kehtestatud tingimused ja hinnainfo ortooside, tallatugede ja füsioteraapia puhul.

Patsiendi omaosalus on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.

HIND DIGIRETSEPTIGA 28,80 € 
Individuaalsete tallatugede ostmiseks saavad digiretsepti patsiendile kirjutada vaid perearst ja eriarst.

Teraapiafond võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtule.

Korduma kippuvad küsimused

KAS PEREARST SAAB VÄLJASTADA DIGIRETSEPTI ORTOOSILE?

Ortoose saavad välja kirjutada vaid arstid (nii perearstid kui ka teised eriarstid) digitaalse meditsiinseadme retseptiga ehk tehnilises keeles meditsiiniseadme kaardiga inimestele, kes vastavad meditsiiniseadmete loetelus sätestatud tingimustelele.

KAS SAAN DIGIRETSEPTIGA ORTOTEEKI EPOEST ORTOOSI OSTA?

Jah. Veendu, esmalt, et Sul on kehtiv digiretsept. Seejärel lisa soovitud toode Ortoteeki ostukorvi ja kirjuta oma isikukood kassas olevasse lahtrisse “Digiretsept (valikuline)”. Peale tellimuse kättesaamist, võtame Sinuga telefoni teel ühendust, et koos digiretsepti olemasolu ülevaadata/kinnitada.

KAS SAAN EPOEST DIGIRETSEPTIGA OSTETUD TOOTE TAGASTADA ?

Jah, saad selle tagastada. Toote tagastamiseks hoia alles toote pakend ja veendu, et toode on hästi hoitud.

MITU ORTOOSI SAAN ÜHE DIGIRETSEPTIGA OSTA?

Digiretseptil olevat seadmete kogust saad kontrollida digiloost või küsida selle kohta oma (pere)arstilt.

Tellimusvorm perearstile/arstile

Telli oma perearstikeskusesse / kabinetti toote- või teenuseesitlus. Täida selleks palun järgmine vorm ja võtame ühendust: 

Küsi lisainfot:

✆ +37257878830
✉ info@ortoteek.ee

Tervisekassa uued tingimused ortooside ja individuaalselt valmistatud tallatugede osas

1. jaanuarist 2022 rahastab Tervisekassa kõiki ortoose, sh tallatugesid (muudatus puudutab abivahendi gruppe / ISO koode 06.03, 06.04, 06.06, 06.12, 06.00).

  • Uuest aastast saavad neid meditsiiniseadmeid välja kirjutada vaid arstid (nii perearstid kui ka teised eriarstid) digitaalse meditsiinseadme retseptiga ehk tehnilises keeles meditsiiniseadme kaardiga inimestele, kes vastavad meditsiiniseadmete loetelus sätestatud tingimustelele.
  • Inimese omaosalus on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.
  • Meditsiiniseadmeid hakatakse hüvitama erialaseltsidega kooskõlastatud rakendustingimuste ja limiitide alusel sihtgruppidele, kellel on selleks tõenduspõhine vajadus. Hüvitamine ei sõltu sellest, kas inimesel on puue või vähenenud töövõime.
  • Kuna meditsiiniseadme seaduses on kirjas, et meditsiiniseadme määramiseks peab arst kirjutama inimesele meditsiiniseadme kaardi, siis teised tervishoiuspetsialistid seda seaduse järgi teha ei tohi. Samuti ei ole võimalik meditsiiniseadmeid soetada rehabilitatsiooniplaani alusel, kuigi seal võib olla abivahendi vajadus märgitud. Seetõttu eeldab meditsiiniseadmete retseptiõiguse laiendamine seaduse muutmist ning kompleksset ja põhjalikku ülevaatamist kogu meditsiiniseadmete loetelu ning erinevate spetsialistide (nt õed, ämmaemandad, füsio- ja tegevusterapeudid) lõikes. Muudatus kitsendab küll senist retseptide välja kirjutajate ringi, kuid haigekassa rahastusega kaasnev kõrgem soodusmäär, eraldi minimaalse omaosaluse puudumine ning asjaolu, et hüvitamisel ei mängi enam rolli puue või töövõime langus, paraneb kokkuvõttes toodete kättesaadavus neid enim vajavatele inimestele. 

Küsi soovi korral Ortoteekilt lisainfot