HAIGEKASSA SOODUSTUSED 2022

MEDITSIINILINE SEADE / RETSEPTI VÄLJASTAJA

HAIGEKASSA TINGIMUSED

Individuaalsed tallatoed

Riigipoolsed soodustused.

Tallatugede Ostmiseks saavad retsepti või meditsiiniseadme kaardi patsiendile kirjutada välja vaid perearstid ja teised eriarstid

TÄISHIND  75 €
HIND DIGIRETSEPTIGA 26,40 €

Haigkassa infotelefon (+372) 669 6630

1) Üks paar tallatugesid üks kord kuue kuu jooksul pärast operatsiooni või traumat lülisambal või alajäsemel kaasuva valusündroomiga nimetatud piirkonnas. Retsept limiidiga 2 kehtib peale välja kirjutamist kuus kuud.

 

2) Kaks paari tallatugesid kalendriaastas kahe kalendriaasta jooksul patsiendile, kellel esineb vaagnapiirkonna (RFK järgi s740) või alajäseme (s750) raske struktuurikahjustus või sellest tulenevad liigeste, luude või lihaste funktsioonihäired (b710–749) ja kaasuvana valu igapäevasel liikumisel või haavandid ning masstoodangu tallatoed ei ole patsiendile näidustatud või on osutunud ebaefektiivseks.

Tallatugede hüvitamise tingimusega kaart kehtib 2 kalendriaastat ja patsient saab endale soetada saab 2 paari tallatugesid aastas.  Retseptide uuenemise näide: Kui patsiendile kirjutatakse tallatugede retsept/kaart 05.02.2022, siis tekib patsiendile retsept kehtivusega kuni 31.12.2022 võimalusega soetada kaks paari tallatugesid. 01.01.2023 tekib patsiendile veelkord uus retsept kehtivusega kuni 31.12.2023 ning limiidiga kaks paari tallatugesid. Kui selle perioodi möödudes on jätkuvalt arsti poolt hinnatud vajadus tallatugede kasutamiseks, võib arst välja kirjutada uue meditsiiniseadme retsepti/kaardi.

Valmis ortoosid ja individuaalselt valmistatud ortoosid.

Riigipoolsed soodustused (%).

Ortooside ostmiseks saavad retsepti või meditsiiniseadme kaardi patsiendile kirjutada välja vaid perearstid ja teised eriarstid. 

PATSIENDI OMAOSALUS on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.

Haigkassa infotelefon (+372) 669 6630

1) Ühe ortoosi eest (jäseme kohta)* kuue kuu jooksul** funktsioonihäire kompenseerimiseks pärast operatsiooni või traumat. Retsept kehtib kuus kuud pärast välja kirjutamist.

2) Alla 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, kuni ühe ortoosi (selja- ja nimmepiirkonna ortooside ning jalaortooside korral kuni kahe ortoosi) eest (jäseme kohta)* ühe aasta jooksul. Retsept kehtib alates välja kirjutamisest 12 kuud.

3) Vähemalt 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, ühe ortoosi eest (jäseme kohta)* kahe aasta jooksul. Retsept kehtib alates välja kirjutamisest 24 kuud.

*„Jäseme kohta“ täpsustus on randme-kämblaortoosi, õla- ja küünarliigese ortoosi, põlveortoosi ja jalaortoosi hüvitamise tingimuses.
** kaelaortoosidel 3 kuu jooksul.

Ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega patsiendile on arstil õigus peale esimese retsepti kehtivust (12-24 kuud) kirjutada uus retsept/kaart, kui patsiendil on jätkuvalt funktsioonihäire, mida on vaja ortoosiga kompenseerida.

TERAAPIAFOND 2022

Teraapiafond võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtule.

Teraapiafond on alates 2015. aastast rakendatud üldarstiabi kättesaadavust parandav meede, mis võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtule.

Teraapiafond on täiendav võimalus saada vajalikku ravi kiiremini ja oma perearsti koordineerimisel. Samaaegselt perearsti kaudu rahastatava teenusega säilib varasem võimalus saada eelnimetatud teenuseid eriarsti suunamisel.

Kasulikud lingid:
Teraapiafondi protsessi kirjeldus
Füsioteraapia teenusele suunamise juhis
Koostöölepingu näidis perearstile
Perearsti fondide ja teenuste kasutus (tutvu juhendiga)
Teraapiafondist rahastavate teenuste loetelu

Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630