HAIGEKASSA SOODUSTUSED 2022

Alates 2022 aastast võtab Haigekassa osade abivahendite rahastamise Sotsiaalkindlustusametilt üle ning 1. jaanuarist 2022 hüvitab kõiki ortoose, sealhulgas tallatugesid. Nende ostmiseks saavad retsepti või meditsiiniseadme kaardi kirjutada välja vaid perearstid ja teised eriarstid. Seejuures ei ole inimesel eelnevalt tuvastatud puue või töövõime langus hüvitamise otsuse tegemisel määrav, mis lihtsustab inimese jaoks talle vajamineva meditsiiniseadme kättesaadavust.

Inimese omaosalus ortooside või tallatugede soetamisel on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.

 

Haigekassa soodustus.  Vajaduspõhiselt saab arst välja kirjutada digiretsepti meditsiiniseadmele (näiteks ortoos või individuaalsed tallatoed). 

Haigekassa hüvitab oma kindlustatutele kodus iseseisvalt kasutatavaid meditsiiniseadmeid, mille abil saab ravida haigusi ja vigastusi või mille kasutamine hoiab ära haiguse süvenemise.

Haigekassa hüvitab ainult neid meditsiiniseadmeid, mis on kantud meditsiiniseadmete loetellu. Haigekassa hüvitab ortoosid ja individuaalsed tallatoed piirhinnast 90% soodusmääraga. Patsient peab ise tasuma 10%  seadme piirhinnast ja piirhinda ületava osa.

MEDITSIINILINE SEADE / RETSEPTI VÄLJASTAJA

HAIGEKASSA TINGIMUSED

Individuaalsed tallatoed

Riigipoolsed soodustused.

Tallatugede Ostmiseks saavad retsepti või meditsiiniseadme kaardi patsiendile kirjutada välja vaid perearstid ja teised eriarstid

TÄISHIND  75 €
HIND DIGIRETSEPTIGA 26,40 €

Haigkassa infotelefon (+372) 669 6630

1) Üks paar tallatugesid üks kord kuue kuu jooksul pärast operatsiooni või traumat lülisambal või alajäsemel kaasuva valusündroomiga nimetatud piirkonnas. Retsept limiidiga 2 kehtib peale välja kirjutamist kuus kuud.

 

2) Kaks paari tallatugesid kalendriaastas kahe kalendriaasta jooksul patsiendile, kellel esineb vaagnapiirkonna (RFK järgi s740) või alajäseme (s750) raske struktuurikahjustus või sellest tulenevad liigeste, luude või lihaste funktsioonihäired (b710–749) ja kaasuvana valu igapäevasel liikumisel või haavandid ning masstoodangu tallatoed ei ole patsiendile näidustatud või on osutunud ebaefektiivseks.

Tallatugede hüvitamise tingimusega kaart kehtib 2 kalendriaastat ja patsient saab endale soetada saab 2 paari tallatugesid aastas.  Retseptide uuenemise näide: Kui patsiendile kirjutatakse tallatugede retsept/kaart 05.02.2022, siis tekib patsiendile retsept kehtivusega kuni 31.12.2022 võimalusega soetada kaks paari tallatugesid. 01.01.2023 tekib patsiendile veelkord uus retsept kehtivusega kuni 31.12.2023 ning limiidiga kaks paari tallatugesid. Kui selle perioodi möödudes on jätkuvalt arsti poolt hinnatud vajadus tallatugede kasutamiseks, võib arst välja kirjutada uue meditsiiniseadme retsepti/kaardi.

Valmis ortoosid ja individuaalselt valmistatud ortoosid.

Riigipoolsed soodustused (%).

Ortooside ostmiseks saavad retsepti või meditsiiniseadme kaardi patsiendile kirjutada välja vaid perearstid ja teised eriarstid. 

PATSIENDI OMAOSALUS on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.

Haigkassa infotelefon (+372) 669 6630

1) Ühe ortoosi eest (jäseme kohta)* kuue kuu jooksul** funktsioonihäire kompenseerimiseks pärast operatsiooni või traumat. Retsept kehtib kuus kuud pärast välja kirjutamist.

2) Alla 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, kuni ühe ortoosi (selja- ja nimmepiirkonna ortooside ning jalaortooside korral kuni kahe ortoosi) eest (jäseme kohta)* ühe aasta jooksul. Retsept kehtib alates välja kirjutamisest 12 kuud.

3) Vähemalt 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, ühe ortoosi eest (jäseme kohta)* kahe aasta jooksul. Retsept kehtib alates välja kirjutamisest 24 kuud.

*„Jäseme kohta“ täpsustus on randme-kämblaortoosi, õla- ja küünarliigese ortoosi, põlveortoosi ja jalaortoosi hüvitamise tingimuses.
** kaelaortoosidel 3 kuu jooksul.

Ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega patsiendile on arstil õigus peale esimese retsepti kehtivust (12-24 kuud) kirjutada uus retsept/kaart, kui patsiendil on jätkuvalt funktsioonihäire, mida on vaja ortoosiga kompenseerida.

TERAAPIAFOND 2022

Teraapiafond võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtuleLoe edasi siin

Teraapiafond on alates 2015. aastast rakendatud üldarstiabi kättesaadavust parandav meede, mis võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtule.

Teraapiafond on täiendav võimalus saada vajalikku ravi kiiremini ja oma perearsti koordineerimisel. Samaaegselt perearsti kaudu rahastatava teenusega säilib varasem võimalus saada eelnimetatud teenuseid eriarsti suunamisel.

Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630

ORTOTEEK OÜ Järve tn 2, tallinn

Lisainfo telefonil: +372 57878830