Riiklike soodustingimuste info arstile ja patsiendile - individuaalsed tallatoed

PATSIENDI OMAOSALUS on 10% piirhinnast. Kui toode ületab piirhinda, tuleb inimesel tasuda ka piirhinda ületav osa.

HIND DIGIRETSEPTIGA 28,80 €

Individuaalsete tallatugede ostmiseks saavad digiretsepti patsiendile kirjutada vaid perearst ja eriarst.

Teraapiafond võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi vastuvõtule.

Individuaalsed tallatoed

digiretseptiga

TALLATUGEDE TÄISHIND  85 €
HIND DIGIRETSEPTIGA 28,80 €

Tallatugede ostmiseks saavad digiretsepti patsiendile kirjutada vaid perearst ja eriarst.

Tervisekassa infotelefon perearstile ja patsiendile on (+372) 669 6630

1) Üks paar tallatugesid üks kord kuue kuu jooksul pärast operatsiooni või traumat lülisambal või alajäsemel kaasuva valusündroomiga nimetatud piirkonnas. Retsept limiidiga 2 kehtib peale välja kirjutamist kuus kuud.

 

 

2) Kaks paari tallatugesid kalendriaastas kahe kalendriaasta jooksul patsiendile, kellel esineb vaagnapiirkonna (RFK järgi s740) või alajäseme (s750) raske struktuurikahjustus või sellest tulenevad liigeste, luude või lihaste funktsioonihäired (b710–749) ja kaasuvana valu igapäevasel liikumisel või haavandid ning masstoodangu tallatoed ei ole patsiendile näidustatud või on osutunud ebaefektiivseks.

Rakendustingimuste eesmärgiks on tagada tallatugede haigekassa soodustusega väljakirjutamine patsientidele, kellel on tõsine terviseprobleem, mille kompenseerimiseks sobivad kõige paremini individuaalselt valmistatud tallatoed, mis võimaldavad arvestada patsiendi jalgade eripäradega. Masstoodangu tallatugesid haigekassa ei rahasta. 

Selle hüvitamise tingimusega kaart kehtib 2 kalendriaastat ning retsept uueneb peale väljakirjutamist veel ühe korra. Näiteks, kui patsiendile kirjutatakse tallatugede retsept/kaart  05.02.2022, siis tekib patsiendile retsept kehtivusega kuni 31.12.2022 limiidiga 4 ehk võimalus soetada kaks paari tallatugesid. 01.01.2023 tekib patsiendile veelkord uus retsept kehtivusega kuni 31.12.2023 ning limiidiga 4. Kui selle perioodi möödudes on jätkuvalt arsti poolt hinnatud vajadus tallatugede kasutamiseks, võib arst välja kirjutada uue meditsiiniseadme retsepti/kaardi. Hüvitamise tingimuses sulgudes toodud RFK koodid on mõeldud toetama neid väljakirjutajaid, kes juba RFK klassifikatsiooni kasutavad. RFK on rahvusvaheline funktsioneerimisvõime, vaeguste ja tervise klassifikatsioon. Seejuures RFK koodi eraldi retseptile märkida ei ole vaja.

Broneeri aeg teenusele telefonil 57878830​

Broneeri aeg online keskkonnasVaata teenuste hindu