Füsioteraapia ja positiivne vananemine

Vigastuste ennetamine, füsioteraapia, positiivne vananemine​

Füsioteraapiat soovitatakse eelkõige vigastustest taastumiseks, kuid tegelikult on selles palju enamat. Füsioteraapiat kasutatakse näiteks vormi saavutamiseks, kuid ka selleks, et aidata meil end vormis hoida. Vananedes kogeme drastilisi muutusi kõiges alates luudest ja lihastest kuni energia ja vastupidavuseni. Füsioteraapia aga aitab meil vähendada nende muutuste agressiivset  mõju ja hoida meid aastaid vormis.

Kuidas füsioteraapia võib aidata

Füsioteraapia eakate taastusravis võib olla väga kasulik, kui oled kukkunud, sinuga on juhtunud õnnetus või soovite lihtsalt olla iseseisvam ja parandada oma funktsionaalseid võimeid. Ortoteeki füsioterapeudid töötavad enamasti eakatega, kellel on:

Füüsiline läbivaatus Ortoteeki füsioterapeudi juures

Esimene viis, kuidas füsioterapeut saab aidata, on täielik füüsiline läbivaatus. See võimaldab tuvastada Sinu jaoks spetsiifilised probleemid ja ka Sinu keha probleemsed punktid.

Kui Sul esineb märkimisväärne luutiheduse vähenemine, koostab füsioterapeut raviskeemi luutiheduse tugevdamiseks ja edasise tiheduse vähenemise vältimiseks. See mitte ainult ei paranda Sinu  füüsilist vormi lühikese aja jooksul, vaid aitab ka tulevikus vältida traumasid ja luumurde.

Füüsilised harjutused

Füüsilisi harjutusi saab kasutada lihaste, kõõluste, seljavalu ja vereringe parandamiseks. Valikud nagu venitused või jooga võivad osutuda vajalikuks enne füüsiliste tegevustega, nagu kõndimine või matkamine, alustamine.

Tasakaaluharjutused

Tasakaaluharjutused on viimasel ajal muutunud üha populaarsemaks, kuna need mitte ainult ei paranda inimese elukvaliteeti, vaid hoiavad ära ka kukkumise tagajärjel tõsiste vigastuste tekkimise ohu.

Füsioteraapial on lai valik eeliseid igas vanuses inimestele ja see võib oluliselt mõjutada meie elukvaliteeti. Võib olla raske tunnistada, et meid vaevavad terviseprobleemid ja väga lihtne neid üldse ignoreerida. Kuid mida varem probleemiga tegeled, seda kindlam on taastumine ja uute terviseprobleemide vältimine.

Kui arvad, et Sinul endal või Su lähedasel esineb mõni ülaltoodud sümptomitest, broneeri aeg Ortoteeki füsioterapeudi juurde. Juba konsultatsiooni käigus loome uued eesmärgid, mille poole koos rahulikus tempos liigume – vaatleme ja mõõdame Sinu kehategevust ja alustame mõõduka füsioteraapiaga.

Lisaks on hea teada, et Sotsiaalkindlustusameti Teraapiafond on alates 2015. aastast rakendatud üldarstiabi kättesaadavust parandav meede, mis võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse füsioterapeudi vastuvõtule (tõendiga). Pea oma perearstiga nõu ja küsimuste puhul helista +37257878830!

Suunavad lingid:
Teenus: Füsioteraapia
Riiklikud soodustused: Haigekassa Teraapiafond