“Minna või mitte füsioterapeudi vastuvõtule? Äkki saab dr. Google mu probleemi lahendada?” Füsioterapeudi vastuvõtule minekut ei tasu edasi lükata, kui keha annab märku, et on aeg lõpetada valu või vigastuse ignoreerimine ja otsida professionaalset abi. Millised need märgid siis täpsemalt on?
1. Igapäevane liikumine ei ole enam nii kerge kui varem…
Kõik kaotavad vanemaks saades teatud paindlikkuse, kuid kui see hakkab sinu igapäevast elu takistama, pole see okei. Näiteks kui sul on ootamatult süvenenud raskus teisele korrusele kõndimisel, kummardamisel, võib su kehal olla probleem, mis takistab vajalikku liikumist. Füsioterapeut võib aidata tuvastada probleemi algpõhjuse ja aidata sinu keha probleemset piirkonda tugevdada.
2. Häiritud öine uni
Uni on meie füüsilise seisundi ja heaolu suurepärane näitaja. Kui sul on probleeme magama jäämisega või sa ei tunne end kunagi ärgates täielikult välja puhanuna öise liigesevalu tõttu, on mõistlik pöörduda füsioterapeudi poole.
3. Midagi lihtsalt “tundub teistmoodi”
Keegi ei tunne sinu keha paremini kui sina ise. Kui miski ei tundu lihtsalt õige ja selle põhjust on raske mõista, saab aidata ka füsioterapeut. Eriti, kui tunned end tavapärasest nõrgemana ja oled hädas tasakaaluga. Füsioterapeut saab läbi füüsilise hindamise ja küsimuste probleemi põhjalikumalt uurida – seda kõike väga individuaalsel ja professionaalsel viisil.
4. Pidev häriv valu
Eeldame, et pärast vigastuse saamist peaksime kogema teatud valu ja see valu peaks taastumisel järk-järgult taanduma. Mõnikord aga ei taandu valu ootuspäraselt ja see jätkub, ilma et näiliselt lõppu paistaks. See on üsna selge näitaja, et vaja on spetsialisti abi. Peaksid kindlasti oma perearsti poole pöörduma, kes vajadusel piirkonna röntgenuuringu või ultraheli abil lisauuringuid teostaks.
5. Vana vigastus tuletab end meelde
Eelnevaga seoses võib vana vigastus üsna kergesti krooniliseks muutuda, kui sellega varakult korralikult ei tegeleta. Teisisõnu, see tuletab teatud tegevuste tegemisel pidevalt meelde, see ägeneb regulaarselt. Füsioteraapia on mõeldud mitte ainult hiljutiste füüsiliste probleemide lahendamiseks, vaid ka eelnevatest vigastustest krooniliseks muutunud probleemide lahendamiseks.
6. Valu teistes piirkondades
Sageli lükkame ravi edasi, kui valu on piirkonnas, mida ei oska seostada konkreetse juhtumi või õnnetusega. Kahjuks on viidatud valu siiski üks selgemaid näitajaid, et vaja on professionaalset abi. Pöördu oma füsioterapeudi poole!
Alati on õige aeg füsioterapeudi poole pöörduda
Kuigi kõik ülaltoodud näited on üsna tugevad signaalid füsioteraapiaaja broneerimiseks, on tõde see, et alati on hea aeg minna füsioterapeudi vastuvõtule ja saada nõu – olenemata sellest, kas sul on valu, oled vigastatud või sind ootab ees suur füüsilime tegevus.
Põhjus on selles, et füsioteraapia ei ole ainult vigastuste ravi ja vigastuste ennetamine, vaid ka keha heaolu edendamine. Sageli unustame, kui hea on end hästi tunda. Meil kõigil on vähemal või suuremal määral kehas teatud nõrkuse, jäikuse ja ebamugavustundega piirkondi, millega oleme lihtsalt harjunud ja ei pööra sellele tähelepanu. Füsioteraapia on selliste murede lahendamiseks ja igapäevase enesetunde optimeerimiseks suurepärane võimalus.
Niisiis, olenemata sellest, kas sul on ülaltoodud muresid või mitte, võiksid teha väikese kontrollvisiidi oma füsioterapeudi juurde.
Broneeri aeg Ortoteeki füsioteraapiasse SIIN