JooksOnLahe: “Jalavalule võib olla lihtne lahendus”

Viie lapse ema, tubli jooksja, blogija ja motivaator Gätly Valge kirjutab väga vahvalt oma blogis erinevatel liikuma ergutavatel teemadel. Gätly jõudis ühel hetkel tagasi meie juurde Ortoteeki. Nüüd kirjutab ta Instagramis oma kogemusest, loe:

Mõnda aega tagasi rääkisin ma Instagrami videopostituses, kuidas minu abikaasa sai lihtsa vaevaga oma tüütust jalavalust lahti. Kes nüüd ei ole Instagrami postitust näinud, siis ma annan lühikese ülevaate.

Nimelt igakord kui abikaasa intensiivsemalt liikus, tabas teda tallavalu- võibolla kummaline aga just see kõige pehmem osa talla all tegi valu ja see oli vägagi ebameeldiv ning tihti tuli kõndimine isegi katkestada. Lisaks tallavalule tekkis mõnikord valu ka sääre eesosas.

See jalateema oli juba väga pikka aega vindunud ja kuna see ei olnud pidev valu, vaid tekkis ainult siis, kui abikaasa intensiivsemalt trenni otsustas teha, siis enamasti oli ”lahenduseks” treeningutes pausi tegemine.

Lõpuks ma otsustasin, et see ei saa nii jätkuda ja murega on vaja tegeleda, kuidas on see võimalik, et inimene tahab liikuda aga ei saa? 

Pikalt mõtlematta kirjutasin Ortoteek tiimile ja sealt edasi algas meil hästi tore suhtlus Monikaga. Juba telefonivestlustes julgustas Monika konsultatsiooniaja broneerima, sest kirjeldatud tallavalule on neil lihtne ja kiire lahendus individuaalsete tallatugede näol.

Kuigi Ortoteek pakub oma teenuseid vaid Tallinnas, siis olime nõus selle pika tee ette võtma. Ja kuna Ortoteek on avatud ka laupäeviti, siis saime koos perega ühise nädalavahetuse Harjumaal veeta. Laupäevane lahtiolekuaeg ongi minu meelest suurepärane võimalus kaugemalt tulijatele.

Juba esimesel päeval tundis abikaasa, et palju kergem on kõndida ja kuigi me ei teadnud toohetk, et tallatoed võivad mõjuda ka alaseljavaludele positiivselt, siis abikaasa märkas seda ise paari päeva jooksul. Tavaliselt väga pikalt seistes tundis ta alaseljavalusid, siis nüüd mitu tundi seistes tal neid valusid enam ei tekkinud. Tänaseks on abikaasa tallavalud kadunud ja ta käib regulaarselt pikki kõnniringe tegemas.

 

Ma päriselt arvan, et see on väga oluline teema ja kui Sul on mure jala- või alaseljavaluga, siis soovitan ühendust võtta Ortoteek tiimiga Mina tõesti ei uskunud, et abikaasa tüütule jalavalule on tegelikult nii lihtne ja kiire lahendus.”

Jooks on lahe. Gätly Valge

Loe postitust ka SIIN Gätly blogis

Jaga artiklit sõbraga

Facebook