Rünno Raadla, Eesti rattaspordi noor talent, on leidnud uue võimaluse oma jõudluse parandamiseks spetsiaalselt kohandatud sisetaldade kaudu.

Rünno Raadla, Eesti rattaspordi noor talent, on leidnud uue võimaluse oma jõudluse parandamiseks spetsiaalselt kohandatud sisetallade kaudu.

Sisetallad on individuaalselt valmistatud vastavalt iga sportlase jala unikaalsetele omadustele. Rünno Raadla puhul on tema sisetallad loodud vastavalt tema jala kuju, suuruse ja jalalaba biomehaanika eripärale. Töö tulemusena on tema jalad paremini toetatud, mis võimaldab tal tõhusamalt rattaga sõita.

Rünnole sisetallad valmistanud füsioterapeut Maik Mäses:

“Sisetallad on spordis oluline varustus, kuid mitte kõik sportlased ei mõista nende tähtsust. Individuaalselt valmistatud sisetallad võivad olla suur eelis spordis, eriti rattaspordis, kus parem jalgade toetus ja haardumine võivad tuua suure erinevuse sõidu tulemustes.”

Rünno Raadla ja Maik Mäses. Konsultatsioon

Rünno sõnul on sisetallad muutnud tema sõidu palju mugavamaks ja efektiivsemaks. Ta tunneb, et tema jalad on paremini toestatud ja tema sõidu stabiilsus on samuti oluliselt paranenud. Rünno soovitab kõigil rattasportlastel uurida võimalusi individuaalselt kohandatud sisetaldade kasutamiseks, et parandada oma sõidu kogemust ja vältida vigastusi.

Rünno Raadla. Sisetaldade valmistamise protsess
Rünno Raadla. Raadla proovib sisetaldu jalgrattajalanõudesse.

Rünno jaoks on sisetallad suur samm edasi

“Noore sportlasena näen, et spordis pole tähtis mitte ainult andekus ja pühendumus, vaid ka innovatsioon ja uute lahenduste leidmine, et parandada oma jõudlust. Tänu individuaalselt kohandatud sisetaldadele on mul võimalus oma sõidu kogemust veelgi parandada ning jõuda tulevikus veelgi suuremate saavutusteni.”

Kuigi jalgrattasõit on spordiala, kus ratas jalgratturit kannab, kannatavad ratturi jalad tundide kaupa ratta seljas olles. Vaatamata kontakti puudumisele maapinnaga avaldab rattaga sõitmine jalgadele valu ja isegi vigastusi, vähendades samal ajal jõudlust ja naudingut.

Rünno Raadla
Rünno Raadla ja Maik Mäses

Ortoteek sponsoreerib sportlast individuaalsete sisetaldade valmistamise ja füsioteraapia näol.

Kui sul teenuse osas küsimusi või ettepanekuid, siis võib need siia kommentaaridesse kirjutada, võib ka helistada või maili teel suhelda (telefon 57878830, info@ortoteek.ee).

Vaata teenuste hinnakirja huvi korral siin

Jaga artiklit sõbraga

Facebook